Jakie repetytoria do matury z chemii wybrać?

Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami, już za 3 tygodnie uczniowie przystąpią do egzaminu dojrzałości. Dla wielu młodych ludzi jest to bardzo stresujący czas, a prawdziwym sprawdzeniem ich wiedzy nabytej przez lata nauki w szkole średniej, mogą okazać się rozszerzenia. Napisanie matury na poziomie rozszerzonym pozwoli na zyskanie punktów w rekrutacji na studia, będzie to również dobre podsumowanie naszej pracy.

Matura rozszerzona

Za jedno z najtrudniejszych rozszerzeń uchodzi matura z chemii, wymaga od maturzysty wiedzy nie tylko ścisłej, ale również przyrodniczej, jest ona także niezbędna w rekrutacji na wiele kierunków medycznych, okołomedycznych i ścisłych. Napisanie jej na wysokim poziomie wymaga dużo pracy oraz wiedzy, jednak daje ogrom możliwości. Jakie książki wybrać aby dobrze przygotować się do matury z chemii oraz do czego najefektywniej posłużą?

Zbiór zadań Witowskich

Są to zbiory zadań na które składa się kilka książek, uchodzą za podstawę dla każdego kto chce dobrze zdać rozszerzenie z chemii. Praktycznie co roku wychodzą nowe, ulepszone wersje które wnoszą kolejne informacje. Znajdziemy w nich nie tylko zadania maturalne, ale także te ułożone przez samych autorów. Niektóre z nich mogą wydawać się zbyt trudne jak na poziom maturalny, jednak bez obaw – uczą one zupełnie innego myślenia i zrozumienia mechanizmów pewnych zadań. W  zbiorach znajdziemy zarówno zadania skrajnie łatwe jak i takie, które są skomplikowane i wymagają  pomocy kogoś doświadczonego, właśnie dlatego są one tak bardzo uniwersalne, są tam tam zadania dla osób na każdym stopniu zaawansowania.

Zbiór zadań Krzysztofa Pazdro

Jest to zbiór z którym spotka się prawdopodobnie każda osoba która wybierze profil biologiczno-chemiczny. Posiada tysiące zadań obliczeniowych, każdy dział poprzedzony jest rozwiązaniami autora, co pozwala na zrozumienie sposobu rozwiązywania określonych problemów. Co prawda nie znajdziemy tam zadań żywcem wyjętych z matury, mimo to umożliwia pojęcie podstaw, dzięki którym wykonanie trudniejszych zadań nie powinno być wyzwaniem.

Vademecum Kamila Kaznowskiego

Zdecydowanie jedno z lepszych vademecum na rynku, znajdziemy tam komplet wiedzy potrzebny na maturę z chemii. Informacje przekazane w sposób przystępny, logiczny i przejrzysty, każdy dział poprzedza również informacja autora co do wymagań maturalnych (zgodny z maturą w formule 2015 i późniejsze). To też dobry wybór dla osób które nie prowadzą na bieżąco zeszytu, w vademecum znajdziemy także masę schematów i tabeli, które ułatwiają przyswajanie wiedzy.